25 Mart 2015 Çarşamba

Dalgalar Hep Aşk Getirse

          Yazacak pek bir şey bulamadığımı itiraf etmeliyim, çünkü sınavlar bu kadar yaklaşmışken kitap okumam mümkün olmuyor. Kitaplardan ayrı ne kadar kötü durumda olduğumu tahmin edebilirsiniz. Yine de 3 ay sonra kısmen de özgür olacağımı bilerek avutuyorum kendimi. Sahi 3 ay ne kadar fazla geldi gözüme...

         Yazı yazmadan rahat edemeyeceğimi anlayınca aldım kitaplığımdan bir kitap elime. Eğlenceli, macera yönünün çok ağır bastığı romantik bir kitap okumak ister misiniz?

        Üstelik sürekli gülümseyeceğinizi, hatta yeri geldiğinde kahkahalar atacağınızı söylesem? Ayrıca okurken meraklanacaksınız, kafanızda soru işaretleri oluşacak. Bir aşk romanından beklenenden çok daha fazlasını veriyor bu kitap sonuç olarak. Aslında ben aşk romanı değil, daha çok macera derdim :)Arka Kapak:

Deniz fobisi olmasına rağmen Juli'nin Virgin Adaları'na yolculuk yapması gereklidir. Dayısının vasiyetini gerçekleştirmek için oraya gidip, küllerini St. John'a savuracaktır. Kendine bir tekne gezisi planlar. Yola çıkacağı sırada bir kafede karşılaştığı Alex ona gezi boyunca eşlik edecektir çünkü Juli yanlış tekneye binmiştir ve Alex'in o yolculukla ilgili planları ve sırları vardır.

Juli ve Alex görevlerini tamamlamak isterlerken, dalgalar arasında yaptıkları yolculuk onlara aradıkları aşkı da getirecek midir?

Hedefler mi daha önemlidir, yoksa aşk mı?


      Alex'in planları oldukça tehlikelidir. Arkadaşlarıyla birlikte korsan çetesi kurup bir gemiyi takip etmeye başlarlar, böylece yüklü miktarda paraya sahip olacaklardır. Planlarında beklenmedik bir değişiklik olur, Juli yanlışlıkla bu gemiye binince onu da yanlarında götürmek zorunda kalırlar. Bu arada Juli ile ilgili bilmedikleri çok ilginç bir sır vardır. Juli, dünyanın en zeki kadınıdır. Birçok işte çalışıp hepsinden sıkılmış, her şeyi çok üst seviyede yaşayan ve hiçbir yere uyum sağlayamayan bir kızdır. Ancak bunu uzun süre öğrenemezler.


Juli ile Alex arasında bir aşk başlarken, bu komik korsan çetesi sürekli gülümsemenize neden olacaktır.


Bu kitabı okuduğum için kesinlikle pişman değilim. Şuan Mısır ile ilgili kitapları ve daha yoğun kitapları okumayı tercih etsem de o çok meşgul olduğum zamanlarda oldukça iyi hissettirmişti.


Okuduğunuz her kitapla daha da iyi hissetmeniz dileğiyle :)

1 yorum :

  1. Bence mutlaka mutlaka okumalısınız çook güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

    YanıtlaSil