2 Mayıs 2015 Cumartesi

Dizi Önerisi - GleeCanınız sıkkın olduğunda ilaç gibi gelecek, eğlendirecek ve ruhunuzu dinlendirecek bir dizi mi arıyorsunuz? Bu diziyi izlemediyseniz çok şey kaybediyorsunuz derim :) Ben gerçekten çok severim, jenerik müziği başladığında bile insanın içi kıpır kıpır oluyor, başlarken bile heyecanlandırıyor :)

Aslında High School'un çakması gibi diyebilirim ama çooook güzel bir dizii*** Bir okuldaki öğrenci grubuyla öğretmenlerin hayatlarını, ilişkilerini konu ediyor. Öğrencilerin bir müzik grubu var, çok farklı karakterlerden bir çok insan bu grupta birleşip yarışmalara katılıyor. Öğrenciler arasındaki ilişkiler ise o kadar karışık ki kendiniz pembe bir dizinin ortasında buluyorsunuz :) Söyledikleri şarkılar, yaptıkları koreografiler, giydikleri kıyafetler, kavgaları, aşkları, yaşadığı sorunlar... Bu dizinin içinde her şeyden bir parça var. Mutlaka kendiniz de bir şeyler bulacaksınız.
Her bölümde başka bir heyecan, başka bir kaos, karmaşa, telaş, dram aynı zamanda komedi sizi bekliyor. Tam anlamıyla dopdolu bir dizi :)Benim dikkatimi çeken öğrenciler değil de daha çok hocaları, Evet, itiraf ediyorum, grubun başındaki hocaya aşığım ***

Size dizinin oyuncularını kısacık bir şekilde tanıtıyımm, hepsini olmasa da.
Rachel, Glee kulübünün yıldızı :) Kendi yeteneğinin farkında olduğu için fazlasıyla kibirli... Başlarda Finn'e âşık, daha sonra İspanyolca hocasına sonra da başka da bir çocuğa aşık oluyor. Oldukça karmaşık bir karakter. Ancak ana karakter olduğunu söyleyebiliriz :) Okulun yıldız kızlarından da çok eziyet çekiyor, bunu da söylemeden geçmek olmaz
Ne kadar erken ayrıldın aramızdan.. Cory bu dizide Finn karakterini canlandırıyor. Okuldaki altın çocuk desem yeterli bir açıklama olur sanırım
Bakireler Kulübü Başkanı. Okuldaki Glee kulübünü aşağılayan popüler, altın kız daha sonra bu kulübe katılıyor. Finn'in sevgilisi... Hamile kalıyor, Finn'den olduğunu söylüyor ancak çocuk başkasından :) En son izlediğimde öyleydi yaniKurt, eşcinsel çocuk :) Başlarda herkes bilse de bu durumu saklıyor. Ancak daha sonradan itiraf ediyor ve Finn'e aşık oluyor. Ne kadar çok hayranı var Finn'in :))
İşte benim favori karakterim. Will Schuester !! İspanyolca hocası ve aynı zamanda Glee kulübünün başında. Onun ilişkileri de dizide geniş yer kaplıyor. Will'in cadı eşi Terri. Hamile olduğu yalanını söylüyor ve Will'in arkasından birçok iş çeviriyor. Şüphesiz dizinin en sevmediğim karakteri.Will'e âşık tatlı mı tatlı, okulun en sevimli öğretmeni Emma. Evli bir adama âşık olmasına rağmen en sevdiğim karakterlerin arasında :) Gözleri de çok güzel değil mi? İri gözlü insanları çok severim ben**Okulun uyuz mu uyuz hocasını unutmamak gerek. Glee'yin başını belaya sokmak için elinden geleni yapıyor. Will ile çok fazla kapışıyor. Ama onsuz bu dizi olmazdı diye düşünüyorum, renk katıyor :) Yine de çok itici bir kadın.


Dediğim gibi çok farklı karakterler barındırıyor.


İzleyin derim. Eğer daha önce izlediyseniz yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Sizin favori karakteriniz kim? Size en çok benzeyen karakter kim?

Siz düşünürken ben de bir kahve yapıyım kendime :)

Musmutlu kalıınn ***
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder